V rámci iniciatívy slovenskej pobočky ICF (Medzinárodnej koučovacej federácie) sa od 5. do 10.10. 2020 uskutoční
„Káva s profesionálnym koučom“.
Ide o projekt, do ktorého sa môže zapojiť široká verejnosť a tak si ktokoľvek môže vyskúšať koučing na „vlastnej koži“ a navyše bezplatne. Čo je koučing, čo môžete vďaka nemu získať a aké sú jeho ďalšie výhody sa dozviete tu. Aký je prínos Brain-Based metódy, ktorú ja využívam pri sedeniach, nájdete tu.
V tomto blogu vám predstavím konkrétne dáta, ktoré podporujú myšlienku, prečo by mali koučing využívať aj jednotlivci, nie len organizácie. Pozitívne dopady koučovania sa totiž rozvíjajú od jednotlivca cez organizácie, komunity a spoločnosť ako celok.
Pro bono koučovacie sedenia ICF iniciuje dlhodobo. Nielen ako ukážky profesionality a schopností jednotlivých koučov, no najmä ako pomoc pre jednotlivcov a organizácie z odvetví, kde nie je koučing samozrejmou súčasťou systémov osobného rozvoja. Údaje zhromaždené z Nadácie ICF „Ignite Initiative“ (Angažovanie koučingu pre ľudstvo a planétu) ukazujú, že
89% účastníkov uviedlo, že koučing prispel k ich vlastnému úspechu.
50% zaznamenalo významnú zmenu vo vedení, tímovej práci a osobnom rozvoji. Účastníci tiež uviedli, že spoločný efekt ich úžitku z koučovania ovplyvnil prevádzkovú efektívnosť (76%) a zapojenie zamestnancov (70%) pre ich organizáciu.
Zlepšená kvalita života
ICF pobočka v Turecku pracovala s organizáciami na využití koučingu ako prostriedku na riešenie potrieb verejného vzdelávania v Turecku. Tieto organizácie zdieľali nielen rovnaký zastrešujúci cieľ, ale ich koučovacie iniciatívy mali rovnaký dopad aj na ich účastníkov: zlepšenú kvalitu života. Koučing pomohol účastníkom:
- Uvedomiť si svoj potenciál a silné stránky
- Stať sa lepšími komunikátormi rozvíjaním schopností počúvať a pýtať sa
- Oceniť vývoj svojho profesionálneho a / alebo osobného života od začiatku trénovania
- Silnejšie vzťahy
Koučing do škôl
ICF pobočka v Maďarsku uzavrela partnerstvo s budapeštianskou metropolitnou univerzitou (METU) s cieľom podporiť 64 študentov. METU verila, že táto skúsenosť s koučovaním pomôže študentom tým, že objasní očakávania týkajúce sa zamestnania a pripraví ich na výzvy a požiadavky trhu práce.
Výsledkom programu bolo, že viac ako 80% koučovaných uviedlo, že je presvedčených, že koučing by mal byť súčasťou každého vzdelávacieho a rozvojového programu pre vedúcich, študentov ľudských zdrojov a personalistov.
Mnoho účastníkov si tiež všimlo zmeny, ktoré možno považovať za budovanie pevnejšieho vzťahu so sebou samým.
Medzi tieto zmeny patrí zvýšenie sebavedomia, sebaúcty a sebadôvery.
Väčšina koučovaných osôb poznamenala, že sa zlepšili vo vzťahoch, či už osobných alebo profesionálnych. V skutočnosti dvaja účastníci pripísali pracovné ponuky ako efekt procesu koučovania.
Teším sa na stretnutie s vami na bezplatnom 45 minútovom koučovacom sedení od 5. do 10. októbra 2020.
Najnovšie komentáre